Alternate Text

بخش مقالات

فراروش و رویه کلی انجام پروژه ها

انتشار : 2017/01/01

مدیریت پروژه در شرکت نصیرسامانه به شکل توزیع شده و با هدایت متمرکز انجام می‌شود. دفتر مدیریت پروژه (PMO) که در شرکت سازمان‌دهی شده است در واقع وظیفه هدایت پروژه ها و همچنین ارائه خدمات کنترل پروژه را برعهده دارد ...

تصویر مقاله

مدیریت پروژه در شرکت نصیرسامانه به شکل توزیع شده و با هدایت متمرکز انجام می‌شود. دفتر مدیریت پروژه (PMO) که در شرکت سازمان‌دهی شده است در واقع وظیفه هدایت پروژه ها و همچنین ارائه خدمات کنترل پروژه را برعهده دارد. متدلوژی بومی شده PMBOK در شرکت به تدریج توسعه یافته و در آن فراگیر شده است.

با کمک این شیوه تقریباً تمام زوایای یک پروژه تحت هدایت و کنترل دقیق قرار خواهد گرفت. خدمات این دفتر به گونه‌ای سازمان‌دهی شده است که برای طیف وسیعی از ذینفعان قابل بهره برداری است. مشتریان شرکت و شرکت‌های زیر مجموعه نیز به خوبی از این خدمات بهره مند هستند. مهمترین خدمات این واحد (دفتر) به شرح ذیل می باشد:

  1. برنامه ریزی پروژه (ساختار شکست ـ زمان‌بندی ـ منابع)
  2. مدیریت پروژه (دامنه پروژه ـ یکپارچگی و همگامی ـ منابع مالی ـ روال‌ها ـ فرآیندها ـ کیفیت ـ ارتباطات)
  3. کنترل پروژه (منابع ـ زمان‌بندی)
  4. نظارت بر پروژه (اجرا ـ از ابعاد زمانی ، مالی ، منابع فنی یا کیفی ، تهیه گزارشات)
  5. ممیزی و مشاوره مدیریت پروژه

شرکت نصیرسامانه، همگام با مفاهيم علمي و فن آوريهاي روز دنيا و متكي بر دانش محوري در صدد است تا با فراهم كردن بسترهاي مناسب و برآورده ساختن پيش نيازهاي علمي، فني، فرهنگي و ساختاري، بكارگيري و توسعه سيستمهاي نرم افزاري پيشرفته و مدیریت کلان و استراتژیک فعالیتهای ICT را در كشور مهيا سازد. بدين منظور تمركز بر مفاهيم و راه حل ها به جاي ابزارها و استفاده از دانش و تجربه متخصصين داخلي و خارجي، و مدیریت اثربخش پروژه ها، راهكارهاي اصلي در نيل به اهداف تعيين شده مي باشند.

یكی از عمده ترین فعالیت های شرکت نصیرسامانه تهیه طرح جامع اطلاعاتی برای سازمانهاست، این طرح و برنامه برای هر سازمان، راهکاری است كه معماری اطلاعات سازمان را در پرتو ملاحظات راهبردی مانند مأموریت، چشم انداز، اهداف و اولویتهای سازمان تعیین می كند. بعبارت دیگر، منشور و برنامه كلان سازمان در زمینه سیستم های اطلاعاتی و بطور كلی، فناوری اطلاعات است. طرح جامع اطلاعاتی با روشن ساختن نقش و جایگاه اطلاعات (بعنوان یك منبع سازمانی) در برآورده كردن اهداف سازمان، اطلاعات و سیستمهای اطلاعاتی را در نظام راهبردهای سازمانی ادغام می كند.

 

تماس با ما

جهت مشاوره رایگان با متخصصان، اخذ نمایندگی و یا هر گونه سوال، علاوه بر استفاده از این اطلاعاتِ تماس، میتوانید از فرم زیر نیز استفاده کنید تا در اسرع وقت پاسخگو باشیم.

آدرس

ایران،تهران، خیابان ستارخان، خیابان باقرخان غربی، کوچه فروزنده، پلاک 5، طبقه دوم
پیام شما با موفقیت ارسال شد. سپاسگزاریم