Alternate Text

بخش مقالات

متدولوژی مینروا (MINERVA) در خصوص BPR

انتشار : 1397/11/08

متدولوژی مینروا(MINERVA) از متدولوژیهای معتبر در خصوص BPR می باشد که ...

تصویر مقاله

متدولوژی مینروا(MINERVA) از متدولوژیهای معتبر در خصوص BPRمی باشد و انجام مطالعات پروژه در سه مرحله اصلي انجام مي‌گيرد :

 

🔹 الف – جمع آوري اطلاعات و مطالعات مقدماتي:

 

در اين مرحله هريك از بخشها و حوزه‌هاي كاري سازمان كه مرتبط با موضوع مطالعات مي‌باشد به اجزا و آيتمهاي مرتبط تقسيم شده و وضعيت فعلي آنها مورد بررسي قرار مي‌گيرد . دراين مرحله ، مدلسازی فرآیندهای مرتبط انجام مي‌شود كه در آن مدل استاندارد هر فرآیند بر طبق روش مدلسازی انتخاب شده وبا استفاده از Tools های مناسب (در صورت نیاز) ترسیم می گردد.

🔹 ب – ارزيابي و تحليل:

 

دراين قسمت براساس مطالعه انجام شده بروی  وضع موجود و مقايسه با وضعيت بهینه  به تحليل فاصله (GAP-Analysis) بين شرايط كنوني سيستم و شرايط بهينه آن پرداخته مي‌شود و با توجه به عواملی نظیر مشکلات، نقائص و ناهنجاریهای فرآیندهای وضع موجود تشخیص داده شده و راهکارهای رفع آن نیز تعیین خواهند گردید.

🔹 ج- طراحی فرآیندهای بهبود یافته:

 

در این فاز بر اساس نتایج تجزیه و تحلیل های انجام شده ،فرآیندهای بهبود یافته طراحی و سپس مدلسازی خواهند گردید(بر اساس روش مدلسازی انتخاب شده و Tools  های مناسب ) و متعاقب آن رابطه فانکشنهای سازمانی با فرآیندها مورد بررسی قرار خواهد گرفت و در صورت نیاز به اصلاحاتی در خصوص فانکشنها یا سایر جزئیات سیستم ها ، راهکارهای بهبود و توسعه پیشنهاد خواهند گردید.

🔹 د- برنامه ریزی جهت اجرا (بکارگیری فرآیندهای بهبود یافته ):

 

در این فاز جهت اجرای فرایندها و فانکشنهای بهبود یافته برنامه (Action Plan) متناسب تهیه و در اختیار سازمان قرار خواهد گرفت ، همچنین شاخصهای مورد نیاز جهت اندازه گیری و پایش فرآیندهای بهبود یافته طراحی و تعیین خواهند شد.

دیدگاه کاربران 0 دیدگاه
شما هم دیدگاه خود را ارسال کنید

تماس با ما

جهت مشاوره رایگان با متخصصان، اخذ نمایندگی و یا هر گونه سوال، علاوه بر استفاده از این اطلاعاتِ تماس، میتوانید از فرم زیر نیز استفاده کنید تا در اسرع وقت پاسخگو باشیم.

آدرس

ایران،تهران، خیابان ستارخان، خیابان باقرخان غربی، کوچه فروزنده، پلاک 5، طبقه دوم
پیام شما با موفقیت ارسال شد. سپاسگزاریم