Alternate Text

بخش مقالات

متدولوژي مديريت پروژه شركت اوراكل (PJM)

انتشار : 1397/11/15

هدف اساسي اين متدولوژي، مهيا نمودن چارچوبي است كه در آن، كل پروژه فناوری اطلاعات را بتوان به‌نحو شايسته‌اي برنامه‌ريزي، كنترل و تمام نمود...

تصویر مقاله

هدف اساسي اين متدولوژي، مهيا نمودن چارچوبي است كه در آن، كل پروژه فناوری اطلاعات را بتوان به‌نحو شايسته‌اي برنامه‌ريزي، كنترل و تمام نمود.

چارچوب مديريت توسعه پروژه IT بر اساس این متدولوژی داري پنج فرايند اصلي است كه عبارت‌اند از:

1-  كنترل و گزارش‌گيري؛ PJM توسط اين فرايند، محدوده‌ي پروژه و راه‌كارهاي رسيدن به آن، مديريت تغييرات كارها و كنترل مخاطرات را انجام مي‌دهد، همچنين شامل راهنمايي‌هايي مي‌شود كه براي مديريت برنامه‌ريزي و گزارش‌گيري از وضعيت پروژه صورت مي‌گيرد.

2-  مديريت كار؛ PJM با اين فرايند كمك مي‌كند تا تمامي كارهايي كه در پروژه صورت مي‌گيرد، تعريف، مراقبت و راهبري شده و نگاه مالي روي پروژه حفظ شود.

3-  مديريت منابع؛ PJM در اين فرايند، راهنمايي‌هايي مهيا مي‌نمايد تا پروژه در سطح مناسبي از تامين نيرو و مهارت‌هاي لازم قرار گرفته، بستر لازم براي حمايت از پروژه فراهم باشد.

4-  مديريت كيفيت؛ PJM با اين فرايند استفاده‌كننده را راهبري مي‌نمايد تا ارزيابي و اندازه‌گيري كيفيت را بنا نمايد كه در آن اطمينان پيدا مي‌كند كه پروژه به مقاصد و انتظارات خود در چرخه‌ي حيات پروژه مي‌رسد.

👌 در هر پروژه، همه و يا بخشي از فرايندهاي فوق مورد استفاده قرار مي‌گيرد.

دیدگاه کاربران 0 دیدگاه
شما هم دیدگاه خود را ارسال کنید

تماس با ما

جهت مشاوره رایگان با متخصصان، اخذ نمایندگی و یا هر گونه سوال، علاوه بر استفاده از این اطلاعاتِ تماس، میتوانید از فرم زیر نیز استفاده کنید تا در اسرع وقت پاسخگو باشیم.

آدرس

ایران،تهران، خیابان ستارخان، خیابان باقرخان غربی، کوچه فروزنده، پلاک 5، طبقه دوم
پیام شما با موفقیت ارسال شد. سپاسگزاریم