Alternate Text

بخش مقالات

آیا شما یک مدیر فرهیخته هستید؟

انتشار : 1397/11/17

آقای مینتزبرگ بر این باور است که مدیران می توانند به انتخاب خود در هر یک از سطوح شایستگی رفتاری مدیران فعالیت کنند...

تصویر مقاله

آقای مینتزبرگ بر این باور است که مدیران می توانند به انتخاب خود در هر یک از سطوح شایستگی رفتاری مدیران فعالیت کنند.

1- مدیرانی که در سطح "ساماندهی اطلاعات" فعالیت می کنند مدیرانی هستند که شیوه های عقلائی را مورد استفاده قرار می دهند و راجع به رهبری، استراتژی، دستیابی به توفیقات بالاتر از طریق ارزیابی نظام یافته  و برنامه ریزی اندیشه می کنند.

👌نکته: این گروه از مدیران اغلب تحت تاثیر ایده ی مدیریت به عنوان علم عمل می کنند.

2- مدیرانی که در سطح "ساماندهی افراد" فعالیت می کنند مدیرانی هستند که به بینش های خلاقانه اتکاء دارند و چشم اندازهای بدیع و جذابی را عرضه می کنند که از طرف کارکنان مورد استقبال قرار می گیرد.

👌نکته: این گروه از مدیران ترجیح می دهند کار را از طریق دیگران به سامان برسانند و بیشتر از ایده مدیریت به عنوان هنر تاثیر می پذیرند.

3- مدیران که در سطح "ساماندهی عمل" فعالیت می کنند عملگرا بوده و ترجیح می دهند که خودشان دست به کار شده و اقدام نمایند. این مدیران از طریق تجربه مستقیم، آزمایشات و اقدامات می آموزند و آموخته های خود را به عمل در می آورند.

👌نکته: این گروه از مدیران تحت تاثیر ایده ی مدیریت به عنوان مهارت و چیره دستی قرار دارند.

👌نکته: بر طبق دیدگاه مینتزبرگ، مدیران فرهیخته نیازمند اقدام اثربخش در تمامی سطوح سه گانه هستند و بایستی به درجه ای از توازن در بین این سه سطح مدیریت دست پیدا کنند.

دیدگاه کاربران 0 دیدگاه
شما هم دیدگاه خود را ارسال کنید

تماس با ما

جهت مشاوره رایگان با متخصصان، اخذ نمایندگی و یا هر گونه سوال، علاوه بر استفاده از این اطلاعاتِ تماس، میتوانید از فرم زیر نیز استفاده کنید تا در اسرع وقت پاسخگو باشیم.

آدرس

ایران،تهران، خیابان ستارخان، خیابان باقرخان غربی، کوچه فروزنده، پلاک 5، طبقه دوم
پیام شما با موفقیت ارسال شد. سپاسگزاریم